Van web engineering tot waterzuivering: het leverde deze vijf een lintje op
Vier hoogleraren en een studentenpastor. Tijdens de traditionele lintjesregen voor Koningsdag kregen zij een Koninklijke onderscheiding vanwege hun werk op of gerelateerd aan de TU Delft. Waarom kregen zij deze belangrijke onderscheiding?
Karen Aardal is hoogleraar optimalisering van de faculteit Elektrotechniek, Wiskunde en Informatica. Zij kreeg haar lintje (Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw) onder andere voor haar onderzoek naar optimalisatie van complexe systemen, dat bijdraagt aan de standplaatsverdeling van ambulances en traumahelikopters.
‘Een rolmodel voor jonge wetenschappers en waterprofessionals’, zo beschreef burgemeester Van Zanen (Den Haag) Merle de Kreuk toen hij haar een lintje uitreikte (Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw). De Kreuk is hoogleraar watermanagement aan de faculteit Civiele Techniek en Geowetenschappen. Haar model wordt wereldwijd in afvalwaterzuiveringsinstallaties gebruikt.
Geert-Jan Houben kreeg zijn lintje (Officier in de Orde van Oranje-Nassau) onder andere voor zijn grote rol in web engineering. Hij is hoogleraar web information systems aan de faculteit Elektrotechniek, Wiskunde en Informatica en speelde een grote rol in het aanpassen van het onderwijs tijdens de uitbraak van covid-19.
Hoogleraar Patricia Osseweijer (biotechnologie en samenleving bij faculteit Technische Natuurwetenschappen) kreeg haar lintje (Officier in de Orde van Oranje-Nassau) voor het samenbrengen van sociale wetenschappen en biotechnologie. Osseweijer leidt ook het Water Mining Consortium, een samenwerkingsverband dat ervoor zorgt dat mensen over de hele wereld toegang hebben tot schoon water en sanitaire voorzieningen.
Tot slot: geen hoogleraar, maar wel heel belangrijk geweest voor veel studenten en medewerkers aan de TU Delft. Renske Oldenboom kreeg haar lintje (Ridder in de Orde van Oranje-Nassau) voor haar inzet voor het welzijn van studenten en medewerkers, als studentenpredikant en bij MoTiv. Daar nam ze onlangs afscheid na bijna dertig jaar.
Comments are closed.