Topschaakster op internationale vrouwendag naar TU voor simultaanwedstrijd

Studenten, medewerkers en andere belangstellenden kunnen op zondag 8 maart, internationale vrouwendag, schaken tegen FIDE-master Anna-Maja Kazarian bij sport- en cultuurcentrum X. De op een na beste vrouwelijke schaker van Nederland speelt er een simultaanwedstrijd tegen dertig tegenstanders tegelijk. Voorafgaand aan de simultaan geeft Kazarian een presentatie over haar ontwikkeling als schaaktalent en over spelen op het hoogste niveau.

Een simultaanwedstrijd, ook wel ‘simul’ genoemd, is een evenement waarbij een ervaren speler het tegelijkertijd opneemt tegen meerdere uitdagers. Kazarian draagt sinds 2015 de titel FIDE-master, een van de hogere titels die wordt uitgereikt aan spelers door de internationale schaakbond FIDE. Ze bereikt daarnaast tienduizenden volgers via sociale media, waar zij partijen live uitzendt of van commentaar voorziet.

Internationale vrouwendag

De simultaan vindt bewust plaats op Internationale Vrouwendag, vertelt student-programmamaker Jesse Poort. “We willen schaken meer onder de aandacht brengen bij vrouwen op de TU Delft. Eerdere schaakevenementen waren populair, maar trokken weinig vrouwelijke deelnemers. Met dit evenement hopen we dat te doorbreken.”

Schaaksimultaan met Anna-Maja Kazarian

  • Zondag 8 maart, 13.45 – 18.00 uur
  • Sport- en cultuurcentrum X, zaal Body & Mind
  • Kosten: 5 euro voor studenten, 9 euro voor medewerkers en 10 euro voor niet-TU’ers.

Comments are closed.