Onderwijs

‘We vinden elkaar nog steeds heel lief’

Wat volgens voorzitster Josine Schmitz (IO) van Studenten Windsurf Verenging Plankenkoorts begon met een grap, is nu werkelijkheid: sinds kort bestaat het zeskoppige bestuur geheel uit vrouwen. Terwijl zeventig procent van de 280 leden man is.

Als dat maar goed gaat.

“We houden er ernstig rekening mee dat het misschien niet goed zal gaan. Maar tot nu toe is er niks aan de hand. We vinden elkaar allemaal nog steeds heel lief.”

Waarom zitten er dit jaar geen mannen in het bestuur?

“Mannen zitten steeds in het bestuur. Bij ons werkt het zo dat leden van het oude bestuur twee mensen benaderen die volgens hen capabel zijn. Die mogen de rest van het nieuwe bestuur bij elkaar zoeken. Ik was samen met een ander meisje uitgekozen en we hadden al eens eerder voor de grap gezegd dat het wel eens leuk zou zijn om een vrouwenbestuur te hebben.”

En nu kon dat opeens.

“Precies. Het was nog best moeilijk om genoeg vrouwen te vinden.”

En wat vonden de mannen van deze discriminatie?

“Die vonden het alleen maar mooi. En het is natuurlijk niet ten koste gegaan van de kwaliteit.”

Waar houdt het bestuur van een windsurfvereniging zich mee bezig?

“Administratie, sponsoring, het rijdend houden van onze twee bussen. Op het moment zijn we druk met onze nieuwe stalling aan de Drebbelweg. Die moet worden ingericht.”

Hebben jullie leden geen eigen surfplanken?

“De zeesurfers, de gevorderden, gebruiken hun eigen materiaal. Maar de binnenwatersurfers gebruiken materiaal van de vereniging, beginnersspullen.”

Beginners surfen niet op zee?

“Nee, die gaan naar het Valkenburgse meer bij Leiden. We willen namelijk niet hebben dat ze afdrijven naar Engeland.”

Hoe vaak gaan jullie eigenlijk de zee op?

“Als het kan heel vaak. Het ligt natuurlijk aan het weer. Dat kun je niet van tevoren plannen, dus is het allemaal last-minute-werk. Onze vereniging draait eigenlijk om de website. Daar kunnen de leden zich inschrijven voor onze bussen, waar zeven mensen en twintig surfsetjes in passen. Als de wind goed is, hebben we soms wel twee sessies per dag, vier dagen lang. Maar het kan ook gebeuren dat we een week niet gaan. Het hangt van de windrichting af waar we gaan surfen. Bij een zuidwestenwind gaan we bijvoorbeeld naar Scheveningen.”

En jullie gaan met de bussen ook naar het buitenland.

“Ik ben net terug uit Zuid-Frankrijk. We hebben in de buurt van Biaritz gesurfd. Maar we gaan ook naar Ierland en zijn zelfs een keer naar Marokko gereden.”

Bij welke windkracht kun je eigenlijk niet meer het water op?

“Dat moet ik even navragen. Windkracht tien is echt maximaal, hoor ik. Maar dan moet je wel een echte freak zijn. Daar hebben wij er ook wel een paar van, van die mensen die hun leven wagen voor het surfen.”

Josine Schmitz (Foto: Hans Stakelbeek/FMAX)

Als dat maar goed gaat.

“We houden er ernstig rekening mee dat het misschien niet goed zal gaan. Maar tot nu toe is er niks aan de hand. We vinden elkaar allemaal nog steeds heel lief.”

Waarom zitten er dit jaar geen mannen in het bestuur?

“Mannen zitten steeds in het bestuur. Bij ons werkt het zo dat leden van het oude bestuur twee mensen benaderen die volgens hen capabel zijn. Die mogen de rest van het nieuwe bestuur bij elkaar zoeken. Ik was samen met een ander meisje uitgekozen en we hadden al eens eerder voor de grap gezegd dat het wel eens leuk zou zijn om een vrouwenbestuur te hebben.”

En nu kon dat opeens.

“Precies. Het was nog best moeilijk om genoeg vrouwen te vinden.”

En wat vonden de mannen van deze discriminatie?

“Die vonden het alleen maar mooi. En het is natuurlijk niet ten koste gegaan van de kwaliteit.”

Waar houdt het bestuur van een windsurfvereniging zich mee bezig?

“Administratie, sponsoring, het rijdend houden van onze twee bussen. Op het moment zijn we druk met onze nieuwe stalling aan de Drebbelweg. Die moet worden ingericht.”

Hebben jullie leden geen eigen surfplanken?

“De zeesurfers, de gevorderden, gebruiken hun eigen materiaal. Maar de binnenwatersurfers gebruiken materiaal van de vereniging, beginnersspullen.”

Beginners surfen niet op zee?

“Nee, die gaan naar het Valkenburgse meer bij Leiden. We willen namelijk niet hebben dat ze afdrijven naar Engeland.”

Hoe vaak gaan jullie eigenlijk de zee op?

“Als het kan heel vaak. Het ligt natuurlijk aan het weer. Dat kun je niet van tevoren plannen, dus is het allemaal last-minute-werk. Onze vereniging draait eigenlijk om de website. Daar kunnen de leden zich inschrijven voor onze bussen, waar zeven mensen en twintig surfsetjes in passen. Als de wind goed is, hebben we soms wel twee sessies per dag, vier dagen lang. Maar het kan ook gebeuren dat we een week niet gaan. Het hangt van de windrichting af waar we gaan surfen. Bij een zuidwestenwind gaan we bijvoorbeeld naar Scheveningen.”

En jullie gaan met de bussen ook naar het buitenland.

“Ik ben net terug uit Zuid-Frankrijk. We hebben in de buurt van Biaritz gesurfd. Maar we gaan ook naar Ierland en zijn zelfs een keer naar Marokko gereden.”

Bij welke windkracht kun je eigenlijk niet meer het water op?

“Dat moet ik even navragen. Windkracht tien is echt maximaal, hoor ik. Maar dan moet je wel een echte freak zijn. Daar hebben wij er ook wel een paar van, van die mensen die hun leven wagen voor het surfen.”

Josine Schmitz (Foto: Hans Stakelbeek/FMAX)

Redacteur Redactie

Heb je een vraag of opmerking over dit artikel?

delta@tudelft.nl

Comments are closed.