Onderwijs

Noors hout bij Bouwkunde

Bij Bouwkunde opende ambassadeur Langeland van Noorwegen afgelopen vrijdag de tentoonstelling ‘Norwegian Wood’. De expositie laat de traditie van het bouwen met hout zien, van de Vikingschepen tot het schaatsstadion van Hamar.

br />
,,Hout maakt deel uit van de Noorse identiteit”, zegt Camiila Gjenden, die met een dialezing de tentoonstelling toelicht. Gjenden is hoofd van het archief van het Noorse architectuurmuseum, dat de expositie samen met de Paviljoen-commissie van studievereniging Stylos organiseert . ,,Hout is niet ouderwets, maar een modern materiaal met veel potentie.”

Ook ambassadeur Langeland prijst in zijn openingstoespraak de kwaliteit van het Noorse hout. ,,We kennen een lange traditie van hout als bouwmateriaal. Neem de Vikingschepen, onze kerkjes en het schaatsstadion in Hamar, gebouwd voor de Olympische Spelen. En kijk eens naar deze Nor-Dan raamkozijnen”, voegt hij daar aan toe, wijzend op de modellen van een handige fabrikant.

De tentoonstelling, die sinds 1986 in vijftien landen te zien is geweest, toont houten bouwwerken van de afgelopen eeuwen. Er zijn maquettes van stations, skischansen en het ijsstadion te zien. Verder veel foto’s, die laten zien wat je wel niet kunt met hout. Neem de huizen van Knut Knutsen bijvoorbeeld, die volgens het (Duitse) bijschrift ‘een nieuwe natuur wilde maken’.

De expositie in de hal van Bouwkunde loopt tot en met 31 maart en is dagelijks geopend van negen tot vijf. Hij is onderdeel van de Noorse Week, die maandag 27 maart begint en verder onder meer films en aquarellen omvat. (M.P.)

Michael Persson

Bij Bouwkunde opende ambassadeur Langeland van Noorwegen afgelopen vrijdag de tentoonstelling ‘Norwegian Wood’. De expositie laat de traditie van het bouwen met hout zien, van de Vikingschepen tot het schaatsstadion van Hamar.

,,Hout maakt deel uit van de Noorse identiteit”, zegt Camiila Gjenden, die met een dialezing de tentoonstelling toelicht. Gjenden is hoofd van het archief van het Noorse architectuurmuseum, dat de expositie samen met de Paviljoen-commissie van studievereniging Stylos organiseert . ,,Hout is niet ouderwets, maar een modern materiaal met veel potentie.”

Ook ambassadeur Langeland prijst in zijn openingstoespraak de kwaliteit van het Noorse hout. ,,We kennen een lange traditie van hout als bouwmateriaal. Neem de Vikingschepen, onze kerkjes en het schaatsstadion in Hamar, gebouwd voor de Olympische Spelen. En kijk eens naar deze Nor-Dan raamkozijnen”, voegt hij daar aan toe, wijzend op de modellen van een handige fabrikant.

De tentoonstelling, die sinds 1986 in vijftien landen te zien is geweest, toont houten bouwwerken van de afgelopen eeuwen. Er zijn maquettes van stations, skischansen en het ijsstadion te zien. Verder veel foto’s, die laten zien wat je wel niet kunt met hout. Neem de huizen van Knut Knutsen bijvoorbeeld, die volgens het (Duitse) bijschrift ‘een nieuwe natuur wilde maken’.

De expositie in de hal van Bouwkunde loopt tot en met 31 maart en is dagelijks geopend van negen tot vijf. Hij is onderdeel van de Noorse Week, die maandag 27 maart begint en verder onder meer films en aquarellen omvat. (M.P.)

Michael Persson

Redacteur Redactie

Heb je een vraag of opmerking over dit artikel?

delta@tudelft.nl

Comments are closed.