Alhoewel er nog geen nieuw kabinet is, komt de Onderwijsraad alvast met een brief. ‘Het onderwijs is te belangrijk om met elk nieuw kabinet de focus in het onderwijsbeleid te verleggen of een nieuwe koers te kiezen’, staat erin. Ook vragen ze de overheid om het onderwijs te verbeteren, niet te bezuinigen en iets te doen tegen ongelijke kansen.
De ‘drie meest prangende en urgente problemen’ in het onderwijs zijn volgens de brief de lerarentekorten, de dalende onderwijsprestaties in taal, rekenen en wiskunde en ten slotte de kansenongelijkheid en sociale segregatie in het onderwijs.
De raad vindt het ‘onaanvaardbaar’ dat jongeren het onderwijs verlaten zonder goed te kunnen lezen, rekenen en schrijven en bepleit ‘duurzame verbetering van het taal- en rekenen/wiskundeonderwijs, van primair tot en met hoger onderwijs’. Ons onderwijsstelsel draagt bij aan kansenongelijkheid’, vervolgt de brief. ‘Of leerlingen en studenten goed onderwijs kunnen volgen dat bij hen past, hangt mede af van het onderwijs dat hun ouders hebben genoten en van hun portemonnee.’ (HOP, BB)
Heb je een vraag of opmerking over dit artikel?
redactie@hogeronderwijspersbureau.nl
Comments are closed.