Campus
Fotoreportage

Code oranje op de TU: sneeuwpret tussen de colleges door

Op de eerste collegedag van 2026 werd Delft, net als de rest van het land, wakker in een witte wereld. De colleges gaan gewoon door, maar wat betekent code oranje verder voor de universiteit?

Sneeuwpret op het dak van de TU Library. (Foto: Thijs van Reeuwijk)

Het zijn prachtige plaatjes: onderzoekers die sneeuwballen gooien, iemand wordt voortgetrokken op ski’s, en studenten die – terwijl het eigenlijk niet mag – van het dak van de TU Library af sleeën. Maar wegens de gladheid gold ook code oranje, wat volgens het KNMI betekent: ‘grote kans op gevaarlijk weer waarbij de impact groot is met mogelijk schade, letsel of veel overlast.’ Wat betekent dit concreet voor de universiteit?

Een snowboarder
(Foto: Thijs van Reeuwijk)

De woordvoerder geeft aan dat het vooral een kwestie is van zelf inschatten of je naar de universiteit komt of niet. Colleges gaan gewoon door. Ga met je werkgever in gesprek of het verantwoord is om te komen, adviseert hij. En houd het onderwijsportal Brightspace in de gaten. Vooralsnog staat daar ‘no announcements to display’.

studenten in de sneeuw op het dak van de UB
(Foto: Thijs van Reeuwijk)

Vanmiddag is de code afgeschaald tot geel, die geldt vooralsnog zeker tot en met woensdag.

(Foto: Thijs van Reeuwijk)

(Foto: Thijs van Reeuwijk)

Wetenschapsredacteur Edda Heinsman

Heb je een vraag of opmerking over dit artikel?

E.Heinsman@tudelft.nl

Comments are closed.