Campus

Trivianten voor teamgevoel

De kans dat de TU Delft een mooie plek moet verzinnen voor de gouden universiteitsbokaal, is sinds maandag behoorlijk groot. In de vijfde uitzending van de universiteitsquiz verpletterde Delft de Open Universiteit en werd eerste in het klassement.

De gouden universiteitsbokaal gaat naar de winnaar van de strijd tussen veertien universiteiten die meedoen aan de universiteitsquiz ‘UQ2006’, op maandag bij de VPRO. In iedere uitzending doorlopen twee teams vijf rondes, met algemene kennisvragen, vragen over het eigen vakgebied, een betoog en een doe-denkronde.

Voor de TU Delft stonden Inge Schrama (TBM), Mark Franken (CiTG) en Anne-Marie Rasschaert (L&R) in de studio. Zij sleepten 155 punten in de wacht en versloegen zo hun tegenstander, de Open Universiteit. Tegelijk stootten ze de Universiteit Utrecht, met 149 punten, van de eerste positie van het klassement. Met nog twee afleveringen, dus vier universiteiten, te gaan is Rasschaert voorzichtig positief. “We hebben genoeg punten voor een goede kans op een plek in de finale.”

Het Delftse team begon de eerste ronde met een kleine achterstand, maar wist dat in de volgende rondes ruimschoots goed te maken. Ze waren dan ook goed voorbereid. Naast een cursus presentatietechniek, hebben de kandidaten een avond ‘Triviant’ gespeeld bij Franken thuis. Voor het ‘teamgevoel’. Ook bekeken ze samen de eerste drie afleveringen, zodat ze wisten wat ze konden verwachten.

Schrama en Franken beantwoordden de vragen over hun eigen afstudeeronderwerp met slechts een paar kleine foutjes en behaalden zo veel punten. Rasschaert, de enige die nog niet afstudeert, heeft geen goed afgebakend vakgebied. Omdat ze moeilijk kan inschatten welke vragen ze kan verwachten, hield zij het betoog. “Een week van tevoren kregen we de stelling. Ik heb toen wat ideeën opgeschreven en de anderen hebben het aangevuld.” Voor de presentatie kreeg ze veel punten, de cursus presenteren had blijkbaar geholpen. Maar de score voor de inhoud was minder. “Dat vind ik wel jammer, want dat was juist wat we goed konden voorbereiden.”

Meer dan dertig fans in TU Delft-shirts zaten in het publiek om het team aan te moedigen. Ook Diederik Apotheker (TBM), de reservekandidaat van het Delftse team. Hij deed mee aan de voorbereidingen, er liggen vragen voor hem klaar voor als hij moet invallen. Hij bleef tot in de make-upruimte bij zijn team. Maar daarna gingen zij voor de camera’s staan en kon hij op een bankje in het publiek gaan zitten. Als ‘klapvee’, zo omschrijft hij het. “Al voor de eerste vraag moesten we klappen alsof ons team een heel moeilijke vraag goed had. Dat kunnen ze dan in de quiz monteren.”

Hard klappen en een quiz winnen maken dorstig, dus al in Hilversum werd geregeld dat PSOR, het café van civiele techniek, wat langer openbleef. Voor een ‘overwinningsbiertje’. Meer dan een week later bekeek het team in dezelfde kroeg de uitzending. Rasschaet was er wel tevreden over toen ze die terug zag. “We hebben het alledrie goed gedaan en we komen over als een gezellig team.”

Hoe de finale eruit ziet is nog niet bekend, maar hij wordt in ieder geval anders dan de andere zeven afleveringen. Apotheker heeft wel een idee voor de finale. “Met vier tegen vier deelnemers, dan kan ik ook meedoen.” Mocht onverhoopt de VPRO zijn idee niet overnemen of Delft niet in de finale komen, dan is het voor Apotheker nog geen ramp. Hij kwam onlangs door de voorrondes van een andere quiz, ‘Met het mes op tafel’, waarin hij in oktober te zien is. Weer iemand om aan te moedigen dus. Maar houd eerst woensdag 24 mei vrij, dan wordt er zeer waarschijnlijk Delfts ‘klapvee’ gezocht voor de opnames van de finale.

De naam van de Duitse minister van buitenlandse zaken hadden ze niet goed, maar dat je met een ampèremeter stroomsterkte meet, wisten de techneuten natuurlijk wel. Anne-Marie Rasschaert (L&R), Inge Schrama (TBM) en Mark Franken (Citg) versloegen in de universiteitsquiz de Open Universiteit en wisten de TU Delft bovenaan in het klassement te plaatsen. (Foto: VPRO)

De gouden universiteitsbokaal gaat naar de winnaar van de strijd tussen veertien universiteiten die meedoen aan de universiteitsquiz ‘UQ2006’, op maandag bij de VPRO. In iedere uitzending doorlopen twee teams vijf rondes, met algemene kennisvragen, vragen over het eigen vakgebied, een betoog en een doe-denkronde.

Voor de TU Delft stonden Inge Schrama (TBM), Mark Franken (CiTG) en Anne-Marie Rasschaert (L&R) in de studio. Zij sleepten 155 punten in de wacht en versloegen zo hun tegenstander, de Open Universiteit. Tegelijk stootten ze de Universiteit Utrecht, met 149 punten, van de eerste positie van het klassement. Met nog twee afleveringen, dus vier universiteiten, te gaan is Rasschaert voorzichtig positief. “We hebben genoeg punten voor een goede kans op een plek in de finale.”

Het Delftse team begon de eerste ronde met een kleine achterstand, maar wist dat in de volgende rondes ruimschoots goed te maken. Ze waren dan ook goed voorbereid. Naast een cursus presentatietechniek, hebben de kandidaten een avond ‘Triviant’ gespeeld bij Franken thuis. Voor het ‘teamgevoel’. Ook bekeken ze samen de eerste drie afleveringen, zodat ze wisten wat ze konden verwachten.

Schrama en Franken beantwoordden de vragen over hun eigen afstudeeronderwerp met slechts een paar kleine foutjes en behaalden zo veel punten. Rasschaert, de enige die nog niet afstudeert, heeft geen goed afgebakend vakgebied. Omdat ze moeilijk kan inschatten welke vragen ze kan verwachten, hield zij het betoog. “Een week van tevoren kregen we de stelling. Ik heb toen wat ideeën opgeschreven en de anderen hebben het aangevuld.” Voor de presentatie kreeg ze veel punten, de cursus presenteren had blijkbaar geholpen. Maar de score voor de inhoud was minder. “Dat vind ik wel jammer, want dat was juist wat we goed konden voorbereiden.”

Meer dan dertig fans in TU Delft-shirts zaten in het publiek om het team aan te moedigen. Ook Diederik Apotheker (TBM), de reservekandidaat van het Delftse team. Hij deed mee aan de voorbereidingen, er liggen vragen voor hem klaar voor als hij moet invallen. Hij bleef tot in de make-upruimte bij zijn team. Maar daarna gingen zij voor de camera’s staan en kon hij op een bankje in het publiek gaan zitten. Als ‘klapvee’, zo omschrijft hij het. “Al voor de eerste vraag moesten we klappen alsof ons team een heel moeilijke vraag goed had. Dat kunnen ze dan in de quiz monteren.”

Hard klappen en een quiz winnen maken dorstig, dus al in Hilversum werd geregeld dat PSOR, het café van civiele techniek, wat langer openbleef. Voor een ‘overwinningsbiertje’. Meer dan een week later bekeek het team in dezelfde kroeg de uitzending. Rasschaet was er wel tevreden over toen ze die terug zag. “We hebben het alledrie goed gedaan en we komen over als een gezellig team.”

Hoe de finale eruit ziet is nog niet bekend, maar hij wordt in ieder geval anders dan de andere zeven afleveringen. Apotheker heeft wel een idee voor de finale. “Met vier tegen vier deelnemers, dan kan ik ook meedoen.” Mocht onverhoopt de VPRO zijn idee niet overnemen of Delft niet in de finale komen, dan is het voor Apotheker nog geen ramp. Hij kwam onlangs door de voorrondes van een andere quiz, ‘Met het mes op tafel’, waarin hij in oktober te zien is. Weer iemand om aan te moedigen dus. Maar houd eerst woensdag 24 mei vrij, dan wordt er zeer waarschijnlijk Delfts ‘klapvee’ gezocht voor de opnames van de finale.

De naam van de Duitse minister van buitenlandse zaken hadden ze niet goed, maar dat je met een ampèremeter stroomsterkte meet, wisten de techneuten natuurlijk wel. Anne-Marie Rasschaert (L&R), Inge Schrama (TBM) en Mark Franken (Citg) versloegen in de universiteitsquiz de Open Universiteit en wisten de TU Delft bovenaan in het klassement te plaatsen. (Foto: VPRO)

Editor Redactie

Do you have a question or comment about this article?

delta@tudelft.nl

Comments are closed.