Education

‘Ik richt me namens Japan op kinderarbeid’

Lenneke Kuijer, zesdejaars student industrieel ontwerpen, zal van 17 tot en met 20 februari met het team van United Netherlands deelnemen aan de 51ste editie van het Harvard National Model United Nations (HNMUN).

Deze grootste en meest prestigieuze simulatie van de Verenigde Naties, trekt jaarlijks ruim tweeduizend studenten van ‘s werelds beste universiteiten naar Boston.

Hoe ben je als Delftse studente bij de groep van United Netherlands terecht gekomen?

“Ik wilde me naast mijn studie graag wat breder oriënteren en daarom heb ik in 2003 een semester in Japan gestudeerd. Daar heb ik allerlei vakken gevolgd over internationale betrekkingen en de Japanse cultuur. Toen ik daarna een oproep van United Netherlands zag, heb ik me daarvoor aangemeld. Uit 270 aanmeldingen is via een uitgebreide selectieprocedure uiteindelijk een groep van dertig studenten samengesteld en daar zat ik bij.”

Vier dagen debatteren, vergaderen, resoluties voorstellen en vooral veel lobbyen in de gang om zoveel mogelijk stemmen te winnen. Hoe ben je daar op voorbereid?

“Het hele voorbereidingstraject is al in oktober begonnen met wekelijkse bijeenkomsten waarin we colleges kregen over bijvoorbeeld de machtsverhoudingen in de wereld. We hebben als oefening ook al meegedaan aan de VN-simulatie van Oxford. Daar heeft iemand uit onze groep zelfs een prijs gewonnen. Verder hebben we met oefendebatten getraind in Amerikaanse debatvaardigheden, waar de nadruk vooral ligt op het beargumenteren en vasthouden van je standpunt. Dat standpunt hoeft trouwens niet overeen te komen met je eigen mening, wat het extra moeilijk maakt. Zo moest ik laatst in een oefendebat Irak vertegenwoordigen op het gebied van de mensenrechten en terrorisme, en dat ging me toch een stuk minder goed af.”

United Netherlands zal Benin en Japan vertegenwoordigen tijdens het HNMUN. Zijn jullie daar blij mee?

“Ja, het was heel erg spannend welke landen we toebedeeld zouden krijgen. Maar Benin is heel goed, omdat dat ook deelneemt aan de Veiligheidsraad, en ik ben natuurlijk heel erg blij met Japan. Ik ga Japan vertegenwoordigen in de economic and social council, in de Commission on Human Rights. Ik richt me vooral op kinderarbeid, en dat is natuurlijk vanuit IO ook weer interessant.”

Kom je terug met een prijs?

“Voor Amerikaanse topuniversiteiten als Harvard en Yale draait het allemaal om de awards, maar mij gaat het meer om de ervaring.”

Is dit het begin van een veelbelovende politieke carriÈre?

“Eigenlijk ben ik veel meer geïnteresseerd in de inhoud dan in het debatteren, lobbyen en amenderen. Daarom wil ik niet verder de politiek in. Ik wil hierna voor mijn stage heel graag weer naar Japan en daarna ga ik afstuderen in de richting innovatiemanagement. Wel zou ik graag een manier vinden om mijn studie te combineren met een vorm van ontwikkelingssamenwerking, maar ik weet nog niet hoe.”

www.unitednetherlands.nl

www.hnmun.org

Lenneke Kuijer (Foto: Hans Stakelbeek/FMAX)

Hoe ben je als Delftse studente bij de groep van United Netherlands terecht gekomen?

“Ik wilde me naast mijn studie graag wat breder oriënteren en daarom heb ik in 2003 een semester in Japan gestudeerd. Daar heb ik allerlei vakken gevolgd over internationale betrekkingen en de Japanse cultuur. Toen ik daarna een oproep van United Netherlands zag, heb ik me daarvoor aangemeld. Uit 270 aanmeldingen is via een uitgebreide selectieprocedure uiteindelijk een groep van dertig studenten samengesteld en daar zat ik bij.”

Vier dagen debatteren, vergaderen, resoluties voorstellen en vooral veel lobbyen in de gang om zoveel mogelijk stemmen te winnen. Hoe ben je daar op voorbereid?

“Het hele voorbereidingstraject is al in oktober begonnen met wekelijkse bijeenkomsten waarin we colleges kregen over bijvoorbeeld de machtsverhoudingen in de wereld. We hebben als oefening ook al meegedaan aan de VN-simulatie van Oxford. Daar heeft iemand uit onze groep zelfs een prijs gewonnen. Verder hebben we met oefendebatten getraind in Amerikaanse debatvaardigheden, waar de nadruk vooral ligt op het beargumenteren en vasthouden van je standpunt. Dat standpunt hoeft trouwens niet overeen te komen met je eigen mening, wat het extra moeilijk maakt. Zo moest ik laatst in een oefendebat Irak vertegenwoordigen op het gebied van de mensenrechten en terrorisme, en dat ging me toch een stuk minder goed af.”

United Netherlands zal Benin en Japan vertegenwoordigen tijdens het HNMUN. Zijn jullie daar blij mee?

“Ja, het was heel erg spannend welke landen we toebedeeld zouden krijgen. Maar Benin is heel goed, omdat dat ook deelneemt aan de Veiligheidsraad, en ik ben natuurlijk heel erg blij met Japan. Ik ga Japan vertegenwoordigen in de economic and social council, in de Commission on Human Rights. Ik richt me vooral op kinderarbeid, en dat is natuurlijk vanuit IO ook weer interessant.”

Kom je terug met een prijs?

“Voor Amerikaanse topuniversiteiten als Harvard en Yale draait het allemaal om de awards, maar mij gaat het meer om de ervaring.”

Is dit het begin van een veelbelovende politieke carriÈre?

“Eigenlijk ben ik veel meer geïnteresseerd in de inhoud dan in het debatteren, lobbyen en amenderen. Daarom wil ik niet verder de politiek in. Ik wil hierna voor mijn stage heel graag weer naar Japan en daarna ga ik afstuderen in de richting innovatiemanagement. Wel zou ik graag een manier vinden om mijn studie te combineren met een vorm van ontwikkelingssamenwerking, maar ik weet nog niet hoe.”

www.unitednetherlands.nl

www.hnmun.org

Lenneke Kuijer (Foto: Hans Stakelbeek/FMAX)

Editor Redactie

Do you have a question or comment about this article?

delta@tudelft.nl

Comments are closed.