Campus

Time Out – Wereldculturen festival

Tijdens het Wereldculturen Festival kun je in Delft genieten van muziek, dans, kunst en eten van over de hele wereld. Dit festival, dat een enorme variëteit aan activiteiten biedt, vindt van donderdag 25 tot en met zondag 28 juni plaats.

De belangrijkste onderdelen zijn een straatdiner in de Kromstraat, een speciale voorstelling in filmhuis Lumen met een live optreden van de Delftse zigeunerfamilie Basily en het Nyama muziekfestival. Daarnaast is er een uitgebreid programma met workshops, dans, (straat)theatervoorstellingen, tentoonstellingen en het Ontspoord Festival.
Het festival begint op donderdag 25 juni met het Werelds Straatdiner in de Kromstraat. Aan lange tafels in de open lucht kun je genieten van een driegangenmenu geserveerd door verschillende restaurants in de straat. Het diner wordt begeleid door akoestische wereldmuziek.
De film ‘Muzikanten voor het leven’ draait op vrijdag 26 juni in filmhuis Lumen. Deze film schetst aan de hand van het levensverhaal van drie bevlogen gipsymuzikanten een beeld van de Sinti en Roma (zigeuner)muziek. De Delftse Basily-familie speelt hierin een hoofdrol en geeft vooraf een korte introductie. Aansluitend aan de film is er in de foyer een optreden door leden van de Basily Gipsy Band.
Onder het thema ‘creativiteit & innovatie’ organiseert Nyama een gratis festival met ruim dertig optredens op de Markt, het Doelenplein en in het Poptapark. Dit Nyama Festival vindt plaats op zaterdag 27 en zondag 28 juni. De programmering is heel divers. Er treden artiesten op uit alle windstreken. Je kunt onder andere genieten van reggae, gipsymuziek, Noord-Afrikaanse raï, Braziliaanse frevomuziek, Congulese soukous en Cubaanse son & salsa.
Op zaterdagavond vindt ook het Ontspoord Festival plaats. Voordat de sloopkogel door de Van Leeuwenhoeksingel slingert, zorgt poppodium Ciccionina ervoor dat de muziek nog eenmaal hard door de straat klinkt. Bij Serpo, de Nietjesfabriek en de Werkplaats zijn muziek- en theateroptredens en is het werk van beeldend kunstenaars te zien.

www.delft.nl

Conrector en wiskundige prof.dr. G.J. Olsder houdt vrijdag zijn afscheidsrede. Daarbij komen uiteenlopende zaken ter sprake, zoals ontwerpen van dienstregelingen, waarom een baas altijd slimmer kan zijn dan zijn ondergeschikten en bevolkingspolitiek in China. Het zijn toepassingen van zijn vak wiskundige systeemtheorie. Olsder is werkzaam bij Elektrotechniek, Wiskunde en Informatica. Sinds september 1999 is hij als conrector belast met promoties.

Editor Redactie

Do you have a question or comment about this article?

delta@tudelft.nl

Comments are closed.