Campus

Tekentafeltalenten – Wiebelnoten als kleine verrassing

“Staan de pinda’s scheef of heb ik teveel gedronken?” Hoe een etentje bij vrienden met een voorliefde voor keukengerei tot een mooie openingszin zou kunnen leiden. En dat allemaal dankzij IO-student Marit Coehoorn.


Eh, nee, iemand versieren was niet het uitgangspunt toen Marit Coehoorn (21) haar Wobbling Bowls ontwierp voor haar bachelor-eindproject bij Industrieel Ontwerpen. Nieuwsgierigheid wekken wel. En krijg dat maar eens voor elkaar bij een doelgroep die zijn drukke leven compenseert met koken en genieten in zijn vrije tijd. Toch was het precies de opdracht die de IO-student kreeg van Royal VKB. “Een product dat nieuwsgierig maakt, is leuker om mee om te gaan”, vindt ook Coehoorn. Dat weet ze, dol op gekke nieuwigheidjes op designvlak, als geen ander. “Royal VKB maakt designdingen voor de keuken waar altijd een kleine verrassing aan zit. Dat wilde ik ook ontwerpen.”


Het kostte haar niet veel tijd om te bedenken dat haar doelgroep vooral veel in sociale gelegenheden komt waar nootjes en kleine hapjes worden geserveerd. De kroeg dus? “Eerder etentjes bij mensen thuis”, denkt de student. En zo ontstond haar idee om een bakje te ontwerpen voor die nootjes, waar mensen ook nog eens mee kunnen spelen. “Onderin mijn Wobbling Bowl zit een gewichtje, waardoor hij altijd net uit balans lijkt. Als je er tegenaan tikt, wiebelt hij. Daar kun je tijdens een borrel op een grappige manier mee spelen.”


Tja, dan kun je wel een hele theorie achter je ontwerp bedenken, maar als iets gewoon leuk is, is dat natuurlijk al voldoende. In elk geval wat haar begeleiders betreft, die haar een 8,5 gaven voor haar ontwerp. Wat je noemt een boost voor haar portfolio. Dus wanneer vinden we de Wobbling Bowls op haar borreltafel? Voorlopig niet, denkt Coehoorn. “Het bedrijf was heel enthousiast over mijn ontwerp. Zo enthousiast zelfs, dat ik in hun top 3 van beste ontwerpen zat, maar ze gaan er voorlopig toch niet mee verder. Heel jammer.”  

Ook het selecteren van studenten geneeskunde en andere numerus fixus-opleidingen op basis van kwaliteit in plaats van loting, is nu voorlopig van de baan. Slecht nieuws voor wie al drie keer is uitgeloot. Dat maximum zou in de nieuwe wet verdwijnen, maar blijft van kracht zolang de wet niet wordt behandeld. Ook de mogelijkheid voor kleinschalige intensieve opleidingen om zelf de hoogte van het collegegeld vast te stellen, wordt op de lange baan geschoven. Ook werd op initiatief van GroenLinks en SP het besluit om de studiefinanciering voor twee jaar te bevriezen controversieel verklaard.

De invoering van een nieuw accreditatiestelsel voor opleidingen in het hoger onderwijs gaat als het aan de Tweede Kamer ligt wel gewoon door. Dat geldt ook voor de educatieve minor, die bachelorstudenten in staat stelt om snel hun lesbevoegdheid te halen. Alleen de SP wilde de plannen om het lopende experiment verder uit te breiden controversieel verklaren, maar kreeg geen andere partijen mee.

Behalve wetsvoorstellen stelde de Tweede Kamer ook andere activiteiten uit.
Zo gaat een gepland overleg over de macrodoelmatigheid van het hoger onderwijs niet meer door. Ook een voortzetting van het debat over de toekomst van de studiefinanciering is van de agenda afgevoerd. “Dat zou maar een verkiezingsdebat worden, en daar schieten we niks mee op”, aldus ChristenUnie-Kamerlid Ed Anker.

Verder schrapt de Onderwijscommissie een aantal geplande werkbezoeken. Een debat over de lijst met zeer zwakke mbo-opleidingen gaat wel door.

Het controversieel verklaren van wetsvoorstellen gebeurt na de val van een kabinet, omdat na de nieuwe verkiezingen de politieke verhoudingen zo veranderd kunnen zijn, dat er anders besloten wordt over gevoelige onderwerpen.

Editor Redactie

Do you have a question or comment about this article?

delta@tudelft.nl

Comments are closed.