Opinion

Meesterlijk

Elk beestje moet een naam hebben. Zo ook de cluster waarin wij op gaan. Die heet voortaan: Informatietechnologie en Systemen. Dure plicht riep mij naar de onthulling van de naam op de voorgevel van ons gebouw.

Er kwam een hoogwerker aan te pas, maar eerlijk gezegd werd het geen hoogstandje. Eerder een wat povere plechtigheid. Vooral het gejuich uit onze afdeling was wel heel erg zwak. Wij vallen namelijk onder Systemen. Doodmoe worden we om steeds weer uit te leggen wat we doen. Systemen? Systems, systems what?

Met zijn allen hadden wij zo%n mooie naam bedacht. Het Christiaan Huijgens Centrum. Oude meesters doen het nu eenmaal goed in de wereld. Ze roepen beelden op van kennis en kunnen en artistieke vaardigheid. Huijgens heeft alles wat we wensen. Wij durven zelfs te beweren dat wij in zijn voetsporen treden.

Die naam mag echter niet, hebben welingelichte wandelgangers mij verteld. Het college van bestuur is er tegen. Het gaat om een principe. Niet dat van Huijgens maar dat van het college. Huijgens’ Principe scoort immer nog hoog. Zelfs in de citation index vind je het terug. Het zijne zal wel millennium proof blijken. Daarom houden wij onze droom nog maar in leven. Misschien op een dag.

ir. Wim Rooberg

Elk beestje moet een naam hebben. Zo ook de cluster waarin wij op gaan. Die heet voortaan: Informatietechnologie en Systemen. Dure plicht riep mij naar de onthulling van de naam op de voorgevel van ons gebouw. Er kwam een hoogwerker aan te pas, maar eerlijk gezegd werd het geen hoogstandje. Eerder een wat povere plechtigheid. Vooral het gejuich uit onze afdeling was wel heel erg zwak. Wij vallen namelijk onder Systemen. Doodmoe worden we om steeds weer uit te leggen wat we doen. Systemen? Systems, systems what?

Met zijn allen hadden wij zo%n mooie naam bedacht. Het Christiaan Huijgens Centrum. Oude meesters doen het nu eenmaal goed in de wereld. Ze roepen beelden op van kennis en kunnen en artistieke vaardigheid. Huijgens heeft alles wat we wensen. Wij durven zelfs te beweren dat wij in zijn voetsporen treden.

Die naam mag echter niet, hebben welingelichte wandelgangers mij verteld. Het college van bestuur is er tegen. Het gaat om een principe. Niet dat van Huijgens maar dat van het college. Huijgens’ Principe scoort immer nog hoog. Zelfs in de citation index vind je het terug. Het zijne zal wel millennium proof blijken. Daarom houden wij onze droom nog maar in leven. Misschien op een dag.

ir. Wim Rooberg

Editor Redactie

Do you have a question or comment about this article?

delta@tudelft.nl

Comments are closed.