Wie afgelopen week op de Markt was heeft ze vast al gezien, de blauwe bloemen aan de lantaarnpalen. Die hangen daar voor de Mooi Weer Spelen, een gratis straattheaterfestival dat dit weekend plaatsvindt op de Markt.
Bij de voorstelling DrumGod, deels gesponsord door de TU Delft, wordt een drummer meegenomen door een robotarm. Foto: Mooi Weer Spelen
Het hele weekend is er op de Markt en daaromheen theater, muziek en circus te zien. Op zaterdag is er een ‘off’-programma in de Choorstraat en naast de kerk, waar mensen onaangekondigd kunnen optreden. “Wij weten dus niet wat daar komt”, vertelt organisator Frank Koenen. Eén act is zelfs op de gracht, Freddy de Super Teddy, waar een teddybeer wordt gemarteld. “Een hele gave voorstelling is DrumGod, waar een industriële robotarm een drummer mee de lucht in neemt. Het duurt maar tien minuten en is drie keer te zien op zondag.”
Slechter weer
Eens waren de Mooi Weer Spelen het grootste straattheaterfestival van Nederland. “Duizenden mensen kwamen erop af en overal in de stad was wat te doen”, herinnert Koenen zich. “Toen kwam de crisis en bouwde de gemeente de spoortunnel en was het geld op.” Eén jaar nam het festival pauze, om daarna terug te komen met een wat kleinere versie. “We groeien vanuit hier verder.” En werkt dat? “Jazeker, dit jaar is het de vierde keer dat we het op kleine schaal doen. Het festival is al twee keer zo lang als vorig jaar en er zijn ook meer acts.”

Geen gewoon theater
Delft is niet onbekend met theaterfestivals. Zo was er twee weken geleden het Fringe festival en is er dit weekend ook het cabaretfestival Cameretten. Wat maakt straattheater zo anders? “Het publiek komt soms per ongeluk in een stuk terecht”, zegt Koenen. “Mensen weten niet wat er gaat gebeuren en daardoor hangt er een andere sfeer. Verder moeten de makers inspelen op de weersomstandigheden.” Dat Cameretten in hetzelfde weekend valt vindt Koenen niet erg. “Ik denk dat het elkaar juist aanvult.”
De Mooi Weer Spelen doen hun naam eer aan, want de weersverwachting is goed. “Het wordt prima festivalweer”, weet Koenen. “Tussen de 20 en 23 graden, zonder regen.” Voor volgend jaar zijn er alweer grootse plannen. “Dan hebben we ons lustrum, onze dertigste editie. We hopen meer sponsors te trekken en het groter aan te kunnen pakken. We noemen het dan de Mooier Weer Spelen.”
Roos van Tongeren / Redacteur

Comments are closed.