Ga direct naar: Hoofdnavigatie | Inhoud | Zoeken | Servicemenu

Blote jurkjes

Niemand kreeg het warmer op het Delft Politics debat dan CDA’er Jan Jacob van Dijk, die zich gedwongen zag het kabinetsbeleid op studieterrein te verdedigen. Delft Politics was het politieke debat dat als onderdeel van de Owee-week donderdagmiddag werd gehouden in een snikhete circustent. Korte broeken, blote jurkjes, wapperende programmaboekjes en T-shirts als zweetdoekjes. Niettemin hadden de meeste mensen op het podium gekozen voor jasje-dasje. Behalve Mei Li Vos dan, die zich in een Delftsblauw jurkje had gehuld.
Journalist Nico Jouwe stelde de politici voor: Jasper van Dijk (SP), Jan Jacob van Dijk (CDA), Boris van der Ham (D66), Mei Li Vos (PvdA) en lokaal politicus en TU student Job Veldman (Stip). Thema van het debat: wat gaan zij voor jullie doen, en hoe verder met het hoger onderwijs.
Na wat slappe stellingen zoals ‘Meer geld voor technische universiteiten’ en ‘Stop studies met een lage kans op werk’ of ‘Een Delftse 6 is beter dan een Amsterdamse 8’ kwam er wat meer actie in de tent toen het over de ‘harde knip’ (tussen bachelor en masterstudie) ging en over financiering van een tweede studie.
‘De harde knip is een goed idee’, luidde de stelling waarover de heren Van Dijk (CDA en SP) in debat gingen. Jan Jacob van Dijk (CDA), behalve Kamerlid deeltijdhoogleraar aan de VU, verdedigde de stelling. Een harde knip, zo stelde hij, vergroot de vrijheid van de student omdat die na een afgeronde bachelor overal verder zijn master kan volgen. Jasper van Dijk (SP) kreeg het eerste applaus van de middag door te stellen dat het CDA studenten onderschat en betuttelt. Het publiek kwam met het voorbeeld van studenten die, doordat ze twee vakken van hun bachelor verwijderd waren, een jaar verliezen met wachten op de volgende instroom.
Onder druk begon Van Dijk (CDA) te wijken. Bij niet-relevante vakken (welke zijn dat?) zouden studenten toch alvast mogen beginnen, en er zouden ook meer instapmomenten moeten komen. Zijn opponent merkte op dat Den Haag daar niet over gaat.
Over de stelling ‘Er moet extra studiefinanciering komen voor een tweede studie’ kwam Van Dijk (CDA) tegenover Boris van der Ham te staan. De laatste wilde de stelling wel verdedigen omdat hij de recente maatregel van het kabinet van extra collegegeld voor tweede studie ‘onzinnig’ vond. Van Dijk verdedigde de maatregel door te stellen dat de overheid voor iedere student een studie wil betalen, maar na het afronden van de master komt studie voor rekening van de student zelf. Dat het in praktijk niet zo rechtlijnig gaat bleek uit de reactie van een student die nu met afstuderen wachtte tot hij met zijn tweede studie ook zover was. Dat mag dan weer wel.


09 februari 2012

'Niet iedereen kan het beste jongetje van de klas zijn'

Nederland is in Europa een middenmoter op het gebied van onderzoek en innovatie, blijkt uit een Maastrichts rapport voor de Europese Commissie. Maar volgens de auteur van het rapport is dat helemaal niet zo slecht.
09 februari 2012

Meer buitenlanders dan hbo’ers naar universiteit

Meer buitenlandse studenten dan hbo’ers zijn in 2011 aan een universitaire opleiding begonnen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van universiteitenvereniging VSNU.

09 februari 2012

Schaatswedstrijd bij de Balpol

Schaatswedstrijd bij de Balpol Delft ‘giet oan’. Donderdag (vanavond) om 20.00 uur zijn de eerste door de unit sport en studentenschaatsvereniging ELS georganiseerde Delftse sprintkampioenschappen bij de Balpol. Inschrijven kan via Facebook of Twitter.  
09 februari 2012

Nieuwe kamers aan de Balpol

Nieuwe kamers aan de Balpol Aan de Balthasar van der Polweg moet nog dit jaar begonnen worden met de bouw van een vierde studentencomplex.

09 februari 2012

Eindwerk minor

Eindwerk minor Een iglo die muziek speelt, water van allerlei kleurtjes dat op commando door een immens web van slangetjes stroomt en muren die overeind komen als je tegen windmolentjes aanblaast. De hal van IO leek vorige week op een sprookjeswereld. ...
09 februari 2012

Digitale stempelkaart Elfstedentocht is broodje aap

Mocht er in de komende weken alsnog een Elfstedentocht komen, dan hoeven de deelnemers geen digitale stempelkaart te gebruiken. Ze hoeven ook niet bij de finish uit te checken. En de TU Delft heeft er niets mee te maken.

  Meer